Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

МІЖНАРОДНІ ПРАКТИКИ

У 2015 році в США ввели всього 305 МВт біоенергетичних потужностей

В 2014 році було встановлено 270 МВт нових біопаливних потужностей. Однак в той рік в кількісному вираженні запустили більше станцій, ніж минулого року (92 енергетичних об'єкта, що використовують тверде біопаливо для виробництва енергії, у 2014 році проти 26 у 2015 році).

TotalInstalledOperatingGeneratingCapacity

В цілому ж до кінця 2015 року загальна встановлена потужність біоенергетичних установок в США досягла 16,73 ГВт, що становить 1,43% в загальному енергобалансі країни.

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/U-2015-rotsi-v-SSHA-vvely-vsoho-305-MVt-bioenerhetychnykh-potuzhnostey-/

Досвід Німеччини: чи можливе зростання ВДЕ на фоні урізання дотацій

Наразі країна суттєво зменшує дотації для сонячної та наземної вітрової енергетики і отримує неоднозначні результати. У минулому році в Німеччині встановили лише 1,37 нових сонячних гігават. Ще нещодавно стрімке зростання встановленої потужності сонячних електростанцій практично зупинилося. Зараз на "сонце" припадає 40 ГВт встановленої потужності або 6,5% від сумарної електрогенерації. 

Торік частка вітроенергетики у сумарному балансі електрогенерації склала 15%. При цьому дотації на «вітер» у Німеччині становлять близько $70 за МВт-год. Як висновок, вітроенергетика на відміну від сонячної бурхливо розвивається навіть при відносно низьких цінах викупу. 

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Dosvid-Nimechchyny-chy-mozhlyve-zrostannya-VDE-na-foni-urizannya-dotatsiy/

Світова вітроенергетика приросла за 2015 рік на 63,7 ГВт, досягнувши 435 ГВт

Світовий приріст вітроенергетичних потужностей в 2015 році склав 17,2%, що вище ніж в 2014 році (16,4%).

Найбільш суттєву динаміку зростання у цьому секторі серед 15 найбільших вітроенергетичних ринків показали Бразилія (плюс 46,2%), Польща, Китай і Туреччина. Загальний показник встановлених вітрових потужностей Китаю досягає 148 ГВт, або 34% від обсягу світової вітроенергетики.

 

Wind Energy

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Svitova-vitroenerhetyka-pryrosla-za-2015-rik-na-63-7-HVt-dosyahnuvshy-435-HVt/

Паризька хартія клімату вимагає узгодженого, стратегічне реагування фінансових інститутів

Кембриджським Інститутом з управління сталим розвитком (CISL) спільно з ERM (Environmental Resources Management) підготовлено доповідь «Паризька кліматична угода: Наслідки для банків, інституційних інвесторів, приватного капіталу і страхових компаній». Доповідь містить аналіз найбільш актуальних пунктів Паризької угоди і інших ключових подій кліматичного саміту, та постулює, що для ефективної реалізації стратегічних положень саміту потрібні фінансові інститути.

Вихід доповіді є своєчасним, враховуючи фокус G20 на оцінці ефективності фінансових установ щодо інтеграції нових екологічних ризиків в процес прийняття рішень. Такі ризики, зокрема, включають ризики перехідного періоду, пов'язані з необхідністю формування політичних і ринкових відповідей на екологічні виклики.

Детальніше тут: http://www.cisl.cam.ac.uk/publications/publication-pdfs/paris-climate-agreement-implications-for-international-banks.pdf

Приклад для інших: як найбільші компанії світу інвестують у поновлювану енергетику

22% енергетичних потреб усього світу сьогодні задовольняються за рахунок поновлюваних джерел. При цьому найбільша частка належить гідроенергетиці (16,4%); сонце, вітер, біомаса та інші «зелені» джерела покривають 5,7% енергопотреб.

Найбільші світові бренди (Microsoft, Sony, IKEA, Google тощо) заявляють про перехід до електропостачання своїх підприємств і офісів за рахунок поновлюваних джерел, показуючи приклад іншим компаніям. 

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Pryklad-dlya-inshykh-yak-naybilshi-kompaniyi-svitu-investuyut-u-ponovlyuvanu-enerhetyku-/

«Зелена» енергетика займає 69% нових електропотужностей США, введених у 2015 році

Серед введених в експлуатацію у 2015 році нових електричних потужностей США поновлювані джерела займають 69%. 

Сонячна та вітрова енергетика займає 67% серед усіх інших поновлюваних джерел. Більше того, у грудні минулого року сонцю та вітру належали усі 100% нових введених у експлуатацію потужностей ВДЕ.

Table

Встановлені сонячні потужності досягли більше 28 ГВт (приріст – 4,9 ГВт).

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Zelena-enerhetyka-zaymaye-69-novykh-enerhopotuzhnostey-SSHA-vvedenykh-u-2015-rotsi-/

Через забруднення повітря щороку помирають 5,5 млн людей

Близько 5,5 мільйонів чоловік у всьому світі щорічно передчасно вмирають через забруднення повітря, йдеться в доповіді американської дослідницької організації Health Effects Institute (HEI), представленому на зборах Американської асоціації з просування науки.

Проблема забруднення повітря виходить на передній план, тому що викликає більше смертей, ніж інші глобальні фактори ризику, наприклад, недостатнє харчування, ожиріння, алкогольна або наркотична залежність тощо.

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/CHerez-zabrudnennya-povitrya-shchoroku-pomyrayut-5-5-mln-lyudey/

Прибрежные ветрогенераторы оказались нерентабельны, — исследование

Немецкая исследовательская компания «Общество имени Фраунгофера» отчёт по использованию прибрежных ветровых турбин. Результаты ошеломляют: из-за агрессивности рабочей среды расходы на ремонт турбин за всё время их эксплуатации превышают стоимость новой турбины на два порядка.

В Германии сейчас действует более 25000 ветряков. В связи с этим исследователи работают над решением проблемы быстрой деградации ветряков — в частности, применения защиты, которая позволит материалам продержаться дольше между периодами покраски.

Детальніше тут: http://energymagazine.com.ua/pribrezhnye-vetrogeneratory-okazalis/

«Альтернатива» в Германии: взлетит ли без субсидий?

Доля ветроэнергетики в суммарном балансе электрогенерации составила 15%, суммарно с “солнцем” — 22%. Более того, генерация в 85,4 ТВт*ч позволила почти добраться до еще одной психологической отметки: примерно такую же генерацию предоставила в прошлом году “сдувающаяся” немецкая атомная энергетика (87,1 ТВт*ч). Газовая генерация осталась далеко позади с 30 ТВт*ч. Дотации на ветростанции в последние годы составляли около $70 за МВт*ч, для сравнения оптовые цены на электроэнергию $30-35 за МВт*ч.

Судя по политике дотирования, фокус с солнечной энергетики и наземных ветряков смещается в сторону морских ветроэлектростанций — только им оставили высокие дотации — около $250 за МВт*ч.

 

chart germany

Детальніше тут: http://energymagazine.com.ua/alternativa-v-germanii-vzletit-li-b/

ВІТЧИЗНЯНІ ПРАКТИКИ

Кабмін пропонує скасувати реєстр виробників рідких біологічних видів палива

Про це йдеться у проекті Закону України «Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про альтернативні види палива». Зокрема, уряд пропонує виключити положення щодо ведення держреєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів та скасувати вимогу щодо внесення до цього реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва, зберігання та введення в обіг рідких біологічних видів палива та біогазів. 

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Kabmin-proponuye-skasuvaty-reyestr-vyrobnykiv-ridkykh-biolohichnykh-vydiv-palyva/

http://energymagazine.com.ua/pravitelstvo-predlagaet-otmenit-r/

Уряд схвалив проект Закону України «Про альтернативні джерела енергії»

11 лютого на засіданні Уряду схвалено проект Закону України "Про альтернативні джерела енергії". Це відбулося в рамках адаптації національного законодавства до норм Енергетичної спільноти.

Законопроект передбачає віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії. Крім того, перелік альтернативних джерел енергії поповниться такими видами, як гідротермальна та аеротермальна.

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/V-Ukrayini-teplovi-nasosy-otrymayut-status-obladnannya-yake-vykorystovuye-vidnovlyuvani-dzherela-ene/

http://energymagazine.com.ua/kabmin-podderzhal-zakonoproekt-ob-al/

http://saee.gov.ua/uk/news/1031

Український морський порт буде опалюватися сміттям і заощаджувати 100 тис. гривень в сезон

Як зазначає начальник адміністрації морського порту "Южний" Максим Широков, впровадження енергозберігаючих технологій дасть можливість підприємству скоротити споживання газу і заощаджувати близько 100 тис. гривень протягом опалювального сезону.

Систему опалення порту "Южний" планують модернізувати у 2016-2017 рр, інвестувавши у енергоефективний проект близько 16 млн гривень. 

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Ukrayinskyy-morskyy-port-bude-opalyuvatysya-smittyam-i-zaoshchadzhuvaty-100-tys-hryven-v-sezon/

У 2015 році в Україні кількість сонячних електростанцій на дахах домогосподарств зросла у 10 разів

Торік 244 домашні сонячні станції виробили понад 410,268 кВт-год, тоді як 21 міні-СЕС у 2014 році згенерували лише 40 664 кВт-год.

У домогосподарств, які облаштують міні-СЕС на дахах та фасадах з 01.01.2016 по 31.12.2016, держава купуватиме 1 кВт-год. за 19,01 євроцентів, а у встановлених з 01.01.2017 по 31.12.2019 – вже по 18,09 євроцент/кВт-год.

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/U-2015-rotsi-v-Ukrayini-kilkist-sonyachnykh-elektrostantsiy-na-dakhakh-domohospodarstv-zrosla-u-10-r/

http://saee.gov.ua/uk/news/1030

http://saee.gov.ua/uk/sites/default/files/Feed_in_tariff.pdf

60% тепловых и водопроводных сетей Украины сношены

Об этом сказал заместитель министра регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Эдуард Кругляк во время координационной встречи с донорами и международными финансовыми организациями.

Основная масса жилых домов построена в 1960-1980 гг. прошлого века. Очень много проблем как технических, так и во взаимоотношениях между жилищными организациями и жителями.

В Украине действует 21,2 тыс. котельных, в которых работает 50600 котлов, 20% из которых работают более 20 лет. Протяженность тепловых сетей по стране более 20 тыс. км, из которых 12700 км находятся в аварийном состоянии.

Также сложная ситуация в водопроводно-канализационном хозяйстве и в сфере обращения с бытовыми отходами. Протяженность водопроводных сетей по Украине – 18951 км, канализационных – 51397 км.

Детальніше тут: http://energymagazine.com.ua/60-teplovykh-i-vodoprovodnykh-setey-ukrai/

Энергоэффективное водоснабжение в Луцке

Кредит НЕФКО в 495 тыс. евро позволит КП “Луцкий водоканал” провести реконструкцию подземных водозаборов, смонтировать три новые насосные станции и внедрить усовершенствованную систему мониторинга показателей водоснабжения.

Мероприятия проекта обеспечат экологический эффект вследствие снижения потребления электроэнергии на 1609 МВт-ч в год и, соответственно, сократить на предприятии выбросы углекислого газа на 1287 тонн. Экономический эффект заключается в экономии оплаты электроэнергии Луцким водоканалом в размере 136 тыс. евро/год.

КП “Луцкий водоканал” обеспечивает водой около 90 тыс. человек и 1800 компаний, организаций и государственных учреждений в городе и прилегающих сёлах. Существующая система водоснабжения включает четыре водозабора, 55 скважин, 300 километров водопроводных и канализационных сетей, 18 канализационных насосных станций.

Детальніше тут: http://www.nefco.org/news-media/novosti/energoeffektivnoe-vodosnabzhenie-v-lucke?language=ru

Рост поддержки мероприятий по энергосбережению в городах Украины

НЕФКО подписала новые кредитные договоры с шестью украинскими муниципалитетами, предусматривающие инвестиции для повышения эффективности использования энергии в городах Сумы, Черновцы, Черкассы, Бердичев, Коломыя и Комсомольск. Новые проекты включают применение светодиодных уличных фонарей и переоборудование зданий коммунальной собственности, таких как детские сады и школы. Будут смонтированы новые вентиляционные системы с рекуперацией тепла, заменены двери и окна, обеспечена теплоизоляция труб отопительных сетей и установлены индивидуальные тепловые пункты. Замена уличных фонарей на светодиодные лампы сократит потребление электричества примерно на 80%.

Детальніше тут: http://www.nefco.org/news-media/novosti/rost-podderzhki-meropriyatiy-po-energosberezheniyu-v-gorodah-ukrainy?language=ru

ПРООН допоможе Україні в розробці альтернативних джерел для видобутку енергії

Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра.

“У країни величезний потенціал і можна багато зробити в найближчі десятиліття, щоб країна стала чистішою і енергоефективною. ПРООН може допомогти Україні думати на 20, 30, 40 років вперед про те, як їй стати енергетично незалежною, не забуваючи про охорону навколишнього середовища” , – сказав він.

«Тільки використовуючи солому, яка щорічно спалюється тоннами на ваших полях, ви можете заощадити дуже багато газу», – сказав він .

Детальніше тут: http://csr-ukraine.org/news/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96-%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D1%80%D0%BE%D0%B1%D1%86%D1%96-%D0%B0%D0%BB%D1%8C/

Японське агентство міжнародного співробітництва зацікавлене у розвитку українського ринку виробництва енергії з відновлюваних джерел

12 лютого Голова Держенергоефективності провів зустріч з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), які досліджують український ринок виробництва енергії з альтернативних джерел та розглядають можливості залучення японської фінансової допомоги у цей сектор.

У позаминулому році інвестори встановили додаткових потужностей для виробництва тепла з інших видів палива 452 МВт. У 2015 році інвестори додатково встановили 752 МВт.

Японська сторона висловила вдячність за деталізовану інформацію про стан ринку відновлюваної енергетики та повідомила, що результати зустрічі будуть враховані керівництвом Агентства JICA для прийняття рішення щодо можливості фінансування проектів в Україні.

Детальніше тут: http://saee.gov.ua/uk/news/1032

У Чернівцях відбулась нарада з вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні

10 лютого 2016 р у м. Чернівці відбулася нарада під головуванням М.В. Томенка, Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, присвячена вирішеннб проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Учасникиобговорили пакетзаконопроектів,щоспрямованінареформуваннясфериповодженнязпобутовимивідходами: № 3198-1, 3199-1 та 3200-1. Нині в Україні налічується приблизно 33 тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ, площа яких дорівнює площі Чернівецької області.

Детальніше тут: http://komekolog.rada.gov.ua/komekolog/control/uk/publish/article?art_id=58416&cat_id=48830

«Зелені» тарифи на електроенергію для домогосподарств зросли на 3,6%

Нові тарифи закріплені постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), № 3144, що набрала чинності з 12 лютого. 

Постанова встановлює «зелені» тарифи на електричну енергію для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики, які вмонтовані на дахах та фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель та споруд), величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт.

Зокрема, «зелений» тариф для сонячних електростанцій, введених в дію в 2016 році і експлуатованих домогосподарствами, зросте на 16,94 коп. - до 4 грн 81,7 коп. / кВт-год (без ПДВ). Тариф для вітряних електростанцій, що запускаються до кінця 2019 року приватними домогосподарствами, зріс на 10,37 коп. - до 2 грн 94,75 коп. / дВт-год (без ПДВ).

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/Zeleni-taryfy-na-elektroenerhiyu-dlya-domohospodarstv-zrosly-na-3-6/

Постанова Уряду щодо співфінансування "теплих" кредитів підписана

Оприлюднено відповідну постанову Уряду про продовження у 2016 році співфінансування з державного бюджету енергоефективних заходів у житлових будинках.

Вже цього тижня державні банки-учасники програми відновлять кредитування.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день за державною програмою здійснюється відшкодування частини суми "теплих" кредитів у розмірі 20, 30, 40 або 70 відсотків.

Детальніше тут:http://saee.gov.ua/uk/news/1034

У Києві відбудеться фестиваль, де навчатимуть як перетворити відходи у доходи

20 лютого у Києві відбудеться GREEN FUN FEST - фестиваль про усвідомлене ставлення до вторсировини.

Мета фестивалю - змінити ставлення українців до вторсировини і нагадати, що цей ресурс має величезний потенціал. Протягом дня гості поговорять з 20 спікерами-практиками, почують більше 50 бізнес-ідей, отримають більше 30 лайфхаків для домашнього комфорту, спробують створити музичні інструменти та декор з вторсировини на 10 майстер-класах та поринуть у світ творчості за допомогою виставок, інсталяцій, перфомансів, квестів.

Детальніше тут: http://ecotown.com.ua/news/U-Kyyevi-navchatymut-yak-peretvoryty-vidkhody-u-dokhody/

Гуманитарная помощь для Павлограда и Краматорска на Украине

НЕФКО подписала два новых соглашения о предоставлении грантов городам Павлоград и Краматорск для содействия инвестициям в энергоэффективность. Запланированные мероприятия направлены на повышение энергетической эффективности местных школ и медицинских учреждений, а также на замену устаревших уличных фонарей с парами ртути энергосберегающими светодиодными светильниками.

Детальніше тут: http://www.nefco.org/news-media/novosti/gumanitarnaya-pomoshch-dlya-pavlograda-i-kramatorska-na-ukraine?language=ru

МБРР выделит Тернополю 25 млн. долларов на термомодернизацию жилого сектора

Международный банк реконструкции и развития (МБРР) предоставит Тернополю 25 млн. долларов на проведение термомодернизации жилого сектора. Сотрудничество пройдет в рамках проекта «Повышение энергоэффективности в секторе централизованного теплоснабжения Украины».

Средства пойдут на проведение реконструкции девяти котельных, строительства двух когенерационных станций,обустройство 311 индивидуальных тепловых пунктов и автоматической системы управления технологическими процессами.

Детальніше тут: http://energymagazine.com.ua/mbrr-vydelit-ternopolyu-25-mln-dollarov/

Норвегія зацікавлена у поглибленні співпраці з Україною у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

Цій темі була присвячена зустріч фахівців Держенергоефективності з колегами з Міністерства закордонних справ Норвегії, Директорату з питань водних ресурсів та енергії Норвегії, Норвезько-української торгової палати та іншими представниками Норвегії.

У найближчі сім років донорський внесок Норвегії становитиме близько 2,8 млрд. євро. Частину цих коштів планується спрямувати на співпрацю з східноєвропейськими країнами, в першу чергу з Україною.

Детальніше тут: http://saee.gov.ua/uk/news/1038

Біоенергетичне селище – енергонезалежність на місцевому рівні

Цій темі був присвячений семінар-тренінг «Біоенергетичне селище – шлях до сталого і самодостатнього енергозабезпечення», який організовано Держенергоефективності спільно з Агентством з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) та Біоенергетичною асоціацією України за підтримки Мінрегіону 18 лютого 2016 р.

Біоенергетичні селища покриватимуть, як мінімум, 50% енергопостачання за рахунок енергії з біомаси, виробленої безпосередньо у регіоні..

Сьогодні подібні селища існують на базі 160 населених пунктів.

Детальніше тут: http://saee.gov.ua/uk/news/1039

 


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи