Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Вітальним словом семінар відкрили директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко та заступник національного координатора демонстраційного проекту «РЕЧВ» програми EaP GREEN Андрій Ворфоломеєв. Інна Іщенко у своєму виступі анонсувала нову програму підтримки підприємництва в Полтавській області, яка передбачає зниження тіла кредиту для підприємств при створенні робочих місць. Андрій Ворфоломеєв поділився досвідом впровадження ресурсоефективних заходів на підприємствах України у рамках демонстраційного проекту ЮНІДО. Він розповів, що реалізовані на підприємствах-учасниках проекту заходи дозволили скоротити споживання енергії на 8 000 МВт*год на рік, води – на 17 000 м3, матеріалів – на 40 000 тон та знизити викиди на 4 000 т СО2-екв. Їх сумарний економічний ефект склав близько півмільйона євро. Андрій Ворфоломеєв закцентував, що не весь виявлений потенціал підприємств було використано, і однією з перешкод цьому стала саме відсутність у підприємств фінансових ресурсів для впровадження ресурсоефективних заходів.

Куратор Клубів ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) в Україні Іван Омельчук представив огляд існуючих міжнародних та національних джерел фінансування малих та середніх підприємств. Учасники були ознайомлені з умовами співпраці з міжнародними інституціями, які діють на території України. У презентації також використовувались посилання на посібники «Funding options for Small and Medium Size Enterprises to finance Cleaner Production projects and Environmentally Sound Technology investments» та «Environmental Lending in EU Eastern Partnership countries».

Заступник начальника Управління регіонального розвитку Полтавської ОДА Лариса Антонець більш широко висвітлила анонсовану можливість отримання фінансової допомоги підприємствами малого та середнього бізнесу за рахунок бюджетних коштів. Так, на Полтавщині стартує регіональна програма розвитку МСП із загальним бюджетом 500-600 тис. грн. Вона передбачає компенсацію 10 % тіла кредиту на модернізацію підприємства при створенні 1 робочого місця, 15 % – при 2 робочих місцях і 20 % - більше 3. Порядок відбору доступний на сайті ОДА.

Проектний менеджер BETEN International і керівник Energ&East Consulting Квентін Буланже у своєму виступі торкнувся теми сприяння доступу МСП до наявних джерел фінансування, а саме розглянув способи усунення бар’єрів для інвестицій. Так, Квентін Буланже порадив використовувати локальні проекти допомоги, а також описав механізм розділення ризиків між місцевими банками та міжнародними фінансовими інституціями. За таким принципом працює KIVA, яка фінансує безпроцентно місцеві банки, а потім банки фінансують місцевих споживачів. Також Квентін Буланже приділив увагу опису використання хедж-стратегії при кредитуванні, яка має на меті згладжувати курсові коливання. Окремо він наголосив, що фінансування впровадження заходів має економічний, законодавчий контекст, а також залежить від кваліфікації персоналу. Наприклад, потенціал України на вуглецевому ринку використовується лише на 35 %.

17.06.26-Photo-2

Заступник директора Полтавської ОД з МСБ АБ «УКРГАЗБАНК» Микола Рилін ознайомив учасників круглого столу з умовами фінансування енергозберігаючих проектів для малого та середнього бізнесу. Так, підприємствам регіону доступні кредити на фінансування ресурсоефективних заходів під 6 % річних у іноземній валюті та 18 % у гривні з терміном до 5 років. При чому відсоток залежить від градації клієнтів, запропонованої Національним банком України. Микола розказав, що найбільш популярним в Полтавській області серед фізичних осіб є встановлення сонячних батарей, а серед фермерів – біогазових установок.

Керівник ГО «Східно-Європейська академія наук» Олексій Северин ознайомив учасників з фінансовими можливостями використання ринкових механізмів Паризької угоди для впровадження енергозберігаючих заходів для МСБ. Він підкреслив, що вуглецевий слід компанії стає одним із важливих репутаційних показників сучасної компанії.

Наприкінці заходу, під час загального обговорення, були деталізовані розглянуті теми та підкреслено, що загальна проблема українських підприємств – відсутність стратегічного планування на 15-20 років, а також, що зараз найголовнішим стимулом до впровадження ресурсоефективних заходів є не стимулювання на кшалт «зеленого тарифу» чи законодавчі обмеження, а вартість ресурсів.

EaP-partners-logo-f-7-2017a


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи